Последен ден от мобилността по НП „Иновации в действие“, Модул 2.
Денят започна с посещение на Панорама „Плевенска епопея“, където разгледахме експозиционните зали и се докоснахме до значими моменти от българската история.
След това се отправихме към училището домакин, където продължихме с опознавателна обиколка на училищната сграда и учебната среда.
Акцент в програмата беше изключително интересният и вълнуващ интердисциплинарен урок – иновативно гастро-историческо пътешествие „Четири посоки – един корен“. В него чрез разнообразни дейности и предизвикателства бяха представени партньорските организации – културни забележителности, разпознаване на снимки от различни населени места, особености на говора и диалекта, традиционни ястия и рецепти, свързани с магията на хляба и общите ни корени.
Мобилността завърши с тържествено връчване на сертификати – заслужено признание за участието, труда и вдъхновението на всички участници.
Едно незабравимо преживяване, което ще остави трайни спомени и ще продължи да ни вдъхновява!