150 години безсмъртие – памет, знание и вдъхновение!
Във връзка с отбелязването на 150-годишнината от Априлското въстание в нашето училище се проведе вдъхновяваща инициатива под надслов „Стена на паметта“.
Учениците имаха възможност да изразят своето лично отношение по темата „Какво означава свободата за мен“, като споделиха кратки, но силни послания и символи, изпълнени със смисъл, емоция и гражданска позиция.
Част от инициативата беше и вълнуваща VR разходка из Копривщица и Панагюрище – чрез виртуална обиколка учениците се потопиха в атмосферата на историческите събития, посещавайки къщи-музеи и значими обекти, свързани с Априлското въстание.
Събитието беше обогатено с презентация и тържествено слово, посветени на героизма и саможертвата на българските революционери, оставили траен отпечатък в националната ни история.
Като част от инициативата бе и посещението на Регионалния исторически музей в Стара Загора, където учениците затвърдиха своите знания и усетиха още по-силно духа на миналото.
Инициативата се превърна в истински урок по родолюбие, памет и осъзнаване на ценността на свободата.