Втори ден от мобилността в Испания
Днес учителите от ПГТХВП „Св. Св. Кирил и Методий“ продължиха своето участие в мобилността с фокус върху темите за интеграция и приобщаване. В рамките на работните сесии бяха обсъдени различни подходи, споделени бяха лични практики и бяха дадени конкретни примери от училищната среда.
Програмата продължи с посещение на испанското училище İES Baixamar, където участниците имаха възможност да разгледат учебната база и помещенията, да се срещнат с директора и преподавателите, както и да се запознаят отблизо с особеностите на образователната система в Испания.
Културната част на деня включваше посещение на музея „Виктор Балагер“, където групата се докосна до богатото културно наследство на региона.
За финал учителите се разходиха из старата част на Виланова, откривайки очарованието и атмосферата на града.
Всеки ден от мобилността носи нови знания, вдъхновение и ценен опит! Осъществява се по проект № 2025-1-BG01-KA122-SCH-000326180 „Класният ръководител – медиатор за социално приобщаване“, финансиран по Програма „Еразъм+“ на Европейския съюз, Ключова дейност 1 „Образователна мобилност за граждани“, сектор „Училищно образование“.